Umrevi Gönüller için Umre Mevsimi Başladı

Umrevi Gonullere Umre Mevsimi BasladiSuudi Arabistan Hac Bakanı Dr. Bender Haccar, 21.12.2012 Cuma günü başlayan umre mevsimi için gerekli hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Hac Bakanı Bender Haccar, Cuma günü başlayacak umre mevsimi için hazırlıkların tamamlandığını vurgulayarak, ”Umre kaydı için Suudi Arabistan büyükelçiliği ve konsolosluklarına yapılan müracaatlar, elektronik ortamda yapılacak. Bunun, kayıt işlemlerine büyük bir hız kazandırması bekleniyor” dedi.

Kabe’nin çevresinde devam eden genişletme çalışmalarına da değinen Bakan Haccar, ”Tavaf alanının zemininde yapılan genişletme çalışmalarının, hac mevsimine kadar tamamlanması planlanıyor” diye konuştu.

Haccar ”Genişletme çalışmalarının ardından, tavaf alanı 4 milyon ziyaretçiyi ağırlayabilecek” ifadesini kullandı.

Hac Umre Inanc Turizmi Fuari5. Hac, Umre ve İnanç Turizmi Fuarı, 21-23 Aralık tarihlerinde Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenleniyor.

Her sene sezonunun açılmasından önce gerçekleştirilen fuar, hac ve umre seyahatiyle ilgilenen kişi ve kurumları bir araya getiriyor.

Fuarda düzenlenecek etkinlikler kapsamında, Kabe Baş Müezzini Ahmad Yunis Khojah ve yardımcısı Basem Hamdan Alleyani, okuyacakları ezan ve Kur’an tilavetiyle Kabe’deki manevi atmosferi ziyaretçilere yaşatacak. Ziyaretçiler arasında yapılacak çekilişle 5 kişiye ücretsiz Umre’ye gitme imkanı sunulacak.

Logo Diyanet RenkliDiyanet’in Umre Kayıtları 25 Aralık’ta Başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen  turlar için kayıtlar 25 Aralık’ta başlıyor.  Kayıtlar il ve ilçe müftülükleri ile elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr adresinden yapılabilecek.

Yarıyıl Tatilinde Kutsal Topraklara Yolculuk…

Diyanet İşleri Başkanlığının yarıyıl tatilini mukaddes beldelerde geçirmek isteyen öğrenci, öğretmen ve öğrenci velilerine yönelik düzenlediği 10 günlük umre turları için kayıtlar da 25 Aralık’ta başlıyor.

Öğrenci, öğretmen ve veliler için düzenlenecek turlarda Mekke ve Medine’de beşer gün konaklama yapılacak. Turlar öncesinde umreye gidecek vatandaşlara Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan “Umre Rehberi ve Duaları” kitapları ile birlikte “Kutsal Yolculuk CD” si ve pek çok hediye takdim edilecek.

Öğretmen, öğrenci ve velileri kapsayan yarıyıl umre turu, 26 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  Detaylı bilgi, Diyanet İşleri Başkanlığının http://hac.diyanet.gov.tr internet sitesi ile il ve ilçe müftülüklerinden alınabilecek.

Kaynak: AA & DiB

Sen Özelsin! #UmreviNisa