AKNisalar Kadınlara ve Doğaya Sahip Çıkıyor

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, ”AK Kadınlar Ormanı” açılış töreninde yaptığı konuşmada, projenin hareket noktasının her bir üye kadın için bir fidan dikmek olduğu belirtti.

”Bir ağaç bin nefes bir kadın bin umut” diye yola çıkıldığını ve her bir kadın üye için tabiata bir fidan kazandırılması amaçlandığını vurgulayan Akşit, bugün bu amaç için bir araya gelindiğini söyledi.

Akşit, ”Ben inanıyorum ki üye sayımız artıkça ülkemiz daha da canlanacaktır. Asıl hedefimiz çevreye, doğaya katkı sağlamaktır ve tabiatta kaybettiğimiz ormanlarımızı tekrar canlandırmak daha da büyütmektir” diye konuştu.

AK Parti Kadın Kolları olarak birçok çalışmaları bulunduğunu, bugün gerçekleştirilen projenin de bunlardan biri olduğunu belirtti.

Akşit, sadece siyaset yapılmadığını, toplumu bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve topluma faydalı kazanımlar sağlamak için de projeler yürütüldüğünü kaydetti.

Projenin gerçekleşmesinde, il ve ilçe teşkilatlarının büyük emeği olduğunu ifade eden Akşit, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, ”Ama sizin çalışmalarınız, koşuşturmanız yanında bizimki hiçbir şeydir, sadece destek olmak yönlüdür. Umarım bizlere olan güveninize layıkızdır, layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

Bakan Eroğlu

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da, Pursaklar’da AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nın ”AK Kadınlar Ormanı” açılış töreninde yaptığı konuşmada, kendisini duygulandıran bu projenin, çok büyük bir seferberlik olduğunu belirterek, 7 Haziran 2009 tarihinde de 1 milyon AK Partili kadın üye için Kayseri’de büyük bir seferberlik başlattıklarını anımsattı.

Kadın üye sayısının, kısa bir zamanda 3 yıl olmadan 3 milyonu aşmasının gurur verici olduğunu ve dünyada böyle bir şeyin yaşanmadığını ifade eden Eroğlu, ”Bu bakımdan yaz aylarında seçimlerde gece gündüz kapı kapı dolaşan hanım kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Yani 2 yılda 3’e katladılar. Tebrik ediyoruz” dedi.

Türkiye’de 81 ilde 3 milyon 500 fidanın dikileceğini aktaran Eroğlu, projenin, ”Bir ağaç bin nefes bir kadın bin umut” şeklindeki sloganının da güzel bir slogan olduğunu belirtti.

Eroğlu, 1 Ocak 2008 tarihinde başlattıkları Ulusal Ağaçlandırma Seferberliği’nde, hedefleri aştıklarını anımsatarak, bu yıl sonunda hedefledikleri 2,3 milyon hektarlık alanın üzerine çıkarak, 2,4 milyon hektarlık bir alanda çalışma gerçekleştirdiklerini ve 2 milyar fidanı toprakla buluşturduklarını kaydetti.

Bakan Eroğlu, ”Diyorum ki Cumhuriyet tarihinde, gelmiş geçmiş hükümetler içinde en çevreci hükümet AK Parti Hükümeti’dir. Tabiatı koruyan, korunan alanları en iyi muhafaza eden, ormanlarımıza sahip çıkan hükümet AK Parti Hükümeti’dir” ifadesini kullandı.

Kaynak: AK Parti

Sen Özelsin! #AktifNisa