Gençlerin Geleceğine Yönelik Önemli Adım

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda gerçekleştirilen protokole, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç imza attı. Törene, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kuruluşlardan hizmet alan 13 sporcu da katıldı.

Bakan Şahin: ”Bütün Evlatlarımı Bir Fidan Olarak Görüyorum”

Türkiye’nin 2008 Pekin Paralimpik Oyunları’nda toplam 16 sporcuyla katıldığını, Londra’ya katılacak sporcu sayısının şu an itibariyle 72’ye ulaştığının vurgulandığı toplantı da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin; Bakanlık olarak gelecek nesillerin sağlıklı olması adına çocukların ve gençlerin her alanda aktif ve etkin olmasını çok önemsediklerini ifade etti.

Bakan Şahin;  ”Spor alanında da Türkiye’nin koyduğu vizyona çok önemli bir vizyon ilave ediyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak yaptığımız 2011 Aile Araştırması’nda gördüğümüz önemli bir şey var. Halkımız spor yapmıyor ve burada kadınların oranı daha yüksek. Bunu içselleştirmemiz lazım. Burada nasıl yemek yemek, su içmek insanoğlunun önemli bir ihtiyacı ise spor yapmanın da önemli ihtiyaç olduğunu, bunun da bir kalkınma hedefi olduğunu her yerde söylüyoruz. Bunun önemli bir politika olduğunu görüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın güçlü yapısıyla bu oranların hızla değişeceğini biliyoruz. Bu yapılan çalışmalar da bunun bir parçası. Kurumumuza bakacak olursak 14 bin fidanımız var. Ben buradaki bütün evlatlarımı bir fidan olarak görüyorum. Amacımız özgüveni gelişmiş, kapasitesini, kabiliyetini her alanda kullanmış, devlete millete faydalı, insani değerlerle birleşmiş evlatlar yetiştirmek” dedi.

Bakan Kılıç: ”Yasal zemini oluşturuyoruz”

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da, protokolün devletin, milletin ve çocukların geleceği adına ”tarihi bir adım” olacağını ifade etti.

Bakan Suat Kılıç, şöyle konuştu: ”Deyim yerindeyse, bugün imza altına alacağımız protokol ile Fatma Hanım’ın çocuklarını bizim bakanlığımızın imkanlarıyla Türkiye’nin milli sporcuları arasına daha fazla nasıl katabileceğimizin yol haritasını ortaya koymuş olacağız. 13 tane sporcumuz burada. Sporcu olmaları yönüyle doğrudan Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın insan kaynakları arasındalar ama diğer yönüyle de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Şahin’in kızları ve oğulları durumundalar. Emek verildiğinde, bu ülkenin çocukları için çaba sarf edildiğinde nelerin olabileceğinin göstergesi sizlersiniz. Yurtlarda kalan tüm çocuklarımızın bu bakanlığın bütün sportif imkanlarından istifade ettireceğiz. Bugün bunun yasal zeminini oluşturuyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından iki bakan, Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığına bağlı kuruluşlardan hizmet alan 13 sporcuyla fotoğraf çektirdi.

Kaynak: ASPB

Sen Özelsin! #AktifNisa, #GencNisa