BakanNisa Fatma Şahin’in 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs 1919 tarihi, bu milletin kurtuluşa, bağımsızlığa, hürriyete ve geleceğe olan inancının tarihidir.

Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs’ta memleket toprakları işgal altında iken; bu millete, bu milletin azim ve kararlılığına olan inançla Samsun’da Milli Mücadele’nin, Kurtuluş Savaşı’nın, milletin var oluş mücadelesinin meşalasini yakmıştır.

19 Mayıs tarihinin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması bu milletin gençlere olan güveninin simgesidir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi; “Gençler cesaretimizi takviye ve idame ettiren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitim ve bilgi ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en kıymetli örneği olacaksınız.”

Bu ülkenin geleceği gençlerimiz,  Türkiye’yi her zaman daha ileriye götürme hedefinde yılmadan, yorulmadan çalışma gayretindedir. Bu yolda kılavuzumuz,  medeniyetimiz, tarihimiz, kültürümüz ve inancımız ile dünyaya örnek olan ecdadımızdır.

Geçmişten aldığımız gücümüzü geleceğe daha güçlü bir şekilde taşıyacak olan siz sevgili gençlerin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

Bu ülke, bu topraklar için canını feda eden aziz şehitlerimizi de saygıyla, minnetle ve şükranla anıyorum.

Kaynak: ASPB

Sen Özelsin! #AktifNisa, #GencNisa