Balkanlardan Trendy Blazer Ceket Önerileri

Selamlar, uzun zamandır yazamadım. Geçen yazımı tesettürlü arkadaşlar beğensede, başörtüsü kullanmayan arkadaşlar kendilerine dair bir şeyler bulamamış. Bu günün yazısı ise her iki gruba da hitap edecektir..

Bilindiği gibi bu son 2 yılda blazerler kadınların gardırobunu da ele geçirdi.

Eskiden hatırlıyorum kolsuz her hangi bir elbisenin altında body giyilirdi, ama o devir bitti artık o görüntüler çok alaturka.

Gel gelelim bu günün modasına blazerleri nasıl kombinleyelim?

1)  Kapalı hanımlar bu yılın modası olan uzun etek üstüne bembeyaz bir t-shirt ve blazer, renkler yaza uyumlu olup açık seçmeye özen gösterin, başörtüsü olarak ben şal tercih ediyorum bağlamasını da salaş bir görüntü vererek daha tarz oluyor.

Not: Eşarp bu tarza pek yatkin bir bağlama türü olmadığı için ben tercih etmiyorum, ama yine de zevkinize göre tercih edebilirsiniz.

Başörtü takmayan hanımlara ise bu tarz ile önerebileceğim saç modeli ise ballerina topuzu denilen tepede bir topuz ve boyunlarına bir şal bağlayınca muhteşem bir görütü yakalamış olursunuz.

2) Maxi elbise altına babet ve büyük çanta, vazgeçilmezim, başıma şal ve tabi ki keten bir blazer hem sıcaktan korur hem de tarz görünür.

Açık hanımlar ise saçınızı açık bırakarak hafif dalgalı ya da büyük bir şapka ile hem güneşten korunursunuz hem de farkedilirsiniz.

3) Tunik pantolon ve blazer, ayakkabı olarak Converse ve şal (bir tavsiye eşarplar bu tür tarza pek uygun olmuyor çok fazla parladığı için). Bu tür tarz ile hem spor hem şık görünürsünüz.

Saç konusuna gelince sıkı bir at kuyruğu ve hazırsınız.

4) Abiye ve blazer muhteşem ötesi bir görüntü bence renkler çok keskin olmasın ki ya başörünüze ya da makyajınızı konuşturun bütün gece, işte burda ise eşarp takabilirsiniz.

Gelelim saç konusuna o zaman salaş bir topuz ve dikkat çekici bir dudak ruju ile tarzınızı noktalayabilirsiniz.

Bütün bunları tamamlayacak tek unsur sizin özel olduğunuzu unutmamanız.

Sevgi ile kalın…

Sen Özelsin! #HanimNisa, #YazarNisa