Diyanet’ten Yarıyıl Tatiline Özel Umre Turu

Diyanetten Yariyil Tatiline Ozel Umre TuruDiyanet İşleri Başkanlığının yarıyıl tatilini mukaddes beldelerde geçirmek isteyen öğrenci, öğretmen ve öğrenci velilerine yönelik düzenlediği 10 günlük umre turları için kayıtlar da 25 Aralık’ta başlıyor.

Öğrenci, öğretmen ve veliler için düzenlenecek umre turlarında Mekke ve Medine’de beşer gün konaklama yapılacak. Turlar öncesinde umreye gidecek vatandaşlara Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan “Umre Rehberi”, “Umre Duaları” kitapları ile birlikte “Kutsal Yolculuk Umre CD” si ve pek çok hediye takdim edilecek.

Öğretmen, öğrenci ve velileri kapsayan yarıyıl umre turu, 26 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  Detaylı bilgi, Diyanet İşleri Başkanlığının http://hac.diyanet.gov.tr internet sitesi ile il ve ilçe müftülüklerinden alınabilecek.

ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE VELİLER İÇİN HAZIRLANAN 10 GÜNLÜK UMRE PROGRAMI

Mekke’de İkamet: Aziziye veya Mahbes Bölgelerinde bulunan binalardan birinde sağlanacak olup, hareme ulaşım servislerle gerçekleştirilecektir.

Medine’de İkamet: Merkeziye bölgesinde, hareme yürüme mesafesinde bulunan binalarda sağlanacaktır.

Seyahat Programı: 5 gün veya gece Mekke, 5 gün veya gece Medine (Mekke ve Medine’de konaklama süreleri uçak ve otel rezervasyonlarına bağlı olarak bazen takdim ve tehir edilebilir.) Uçakların ve ev yerleşimlerinin kesinleşmesini müteakip
ayrıca bildirilecektir.

Son Müracaat Tarihi: 04 Ocak 2013

Gidiş Tarihi: 26-30 Ocak 2013

Dönüş Tarihi: 05-09 Şubat 2013

Öğrenci Ücreti: 2 kişilik oda 795 Euro, 3 kişilik oda 760 Euro

Öğretmen/Veli Ücreti: 2 kişilik oda 875 Euro, 3 kişilik oda 850 Euro

Bebek ve Çocuk Ücretleri ve Bazı Notlar

0-2 Yaş (0-24 ay): 110 Ruro
3-5 Yaş (25-60 ay): 510 Euro
6-12 Yaş (61-144 ay): 2 kişilik oda 710 Euro, 3 kişilik oda 690 Euro

0-5 yaş (0-60 ay) arası çocuklar için otellerde müstakil yatak verilmeyecektir. 6-12 yaş (61-144 ay) arası çocuklar için otellerde müstakil yatak verilecektir. Çocuk kayıtlarında yaş hesaplamaları programda belirtilen Türkiye’den gidiş tarihi dikkate alınarak hesaplanacaktır.

Ücretin Yatırılabileceği Bankalar: T.C.Vakıflar Bankası, T.C. Ziraat Bankası, T.Halk Bankası, Akbank A.Ş., Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Asya Katılım Bankası A.Ş., Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. ve Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.

Verilecek Hizmetler: Mekke – Medine Ev Kirası, Sabah Kahvaltısı, Akşam Yemeği (Tabldot), Cidde – Mekke – Medine arası ulaşı, Uçak Bilet Ücreti,Vize Ücreti, Mekke ve Medine Ziyaret Yerleri

Verilecek Malzemeler: El Çantası (Pasaport, kitap vs. taşımak için), Hicaz Albümü, Siyer Kitabı (Hz. Peygamberin İzinde), Umre Rehberi, Umre Duaları, Tavaf ve Say Duaları, Kutsal Yolculuk Umre CD’si, Umre Not Defteri ve Kalem, Seccade, Tesbih, Terlik Kılıfı.

Diyanetten Yariyil Tatiline Ozel Umre Turu 1

KAYIT İÇİN İZLENECEK YOL VE İSTENEN BELGELER

Umreye gitmek isteyen öğretmen, öğrenci ve veliler konaklama türüne ait banka kodu ile Türkiye Diyanet Vakfı Hac ve Umre muhasebe Müdürlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini yatırdıktan sonra kendisine en yakın il veya ilçe müftülüğüne ya da elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr adresinden “umre bilgi giriş programı”ndan kendileri müracaatlarını yapabileceklerdir.

Kayıt yaptırdıktan sonra, müftülüklerden alacakları 2013 yılı umre müracaat ve kayıt form dilekçeyi 2 nüsha halinde doldurarak aşağıdaki belgelerle birlikte bir nüshasını ilgili müftülüğe teslim edecekler ve ayrıca kendilerinden;

  1. Katılacağı tur tarihi itibariyle geçerlilik süresi en az bir yıl olan çipli pasaport (Pasaportu kişiler çıkartacaklardır.) (Geçerlilik süresi 1 yıl olan elektronik olmayan pasaportlar da geçerlidir.)
  2. 4×6 ebadında her birinin arkasına; umre yolcusunun T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı ve ili yazılı olan 2 adet vesikalık fotoğraf,
  3. Seyahat ücretinin yatırıldığını gösterir banka dekontu,
  4. Aşı kartı (Menenjit ACW 135Y),
  5. 45 yaşından küçük olup eşleriyle birlikte gidecek bayanlardan evlenme cüzdanı fotokopisi,
  6. Öğrencilerden fiilen öğrenci olduğuna dair belge mutlaka istenecektir. Öğrenciler Suudi Arabistan’a gidiş esnasında öğrenci belgesi bulundurulması zorunludur.
  7. Öğrenci olarak kayıt yaptırabilmek için 13 – 27 yaş grubunda olma şartı aranacaktır.
  8. 45 yaşından küçük bayanlar ile 18 yaşından küçük erkekler için, birinci derece erkek akrabasıyla gidecek olanlardan akrabalık belgesi (vukuatlı nüfus kayıt örneği aslı)birinci derecede akrabası olmayanların ise müftülüklerden temin edilebilecek örneğe uygun olarak noterden alacakları muvafakatname ve taahhütname ( Suudi Arabistan Büyükelçiliğinden/Konsolosluğundan vize almak için geçerlidir)
  9. 40 kişilik öğrenci grubu oluşturan Öğretmen/Öğretim görevlisi, Kur’an Kursu Öğretmeni veya Eğitim Merkezi Öğretmeni, ulaşımı, iaşe ve ibatesi Başkanlığa ait olmak üzere grubun başında sorumlu olarak götürülecek, kendilerinden herhangi bir ücret alınmayacağı gibi harcırah ödemesi de yapılmayacaktır. Sorumlu olarak gidecek öğretmenler İl ve ilçe müftülüklerince sisteme girilecek ve tahsil/meslek bölümüne din görevlisi, teklif edilen görev bölümüne sorumlu, teklif türüne ise umreci topladı olarak girilecektir.

İrtibat Tel: (0312) 295 75 40-41 ve (0312) 295 75 13-43-53

Kaynak: DiB

Sen Özelsin! #UmreviNisa