Emine Erdoğan’dan Türk Okulları’na Özel İlgi

Emine Erdoğan ve beraberindeki heyet dün Kiev’de Uluslararası Meridyen Eğitim Kurumlarını ziyaret etti. Sabah saat 10.30 ile 12.00 arasında gerçekleşen ziyarette Emine Erdoğan’a kızı Sümeyye Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın eşi, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın eşi, Ukrayna Dışişleri Bakan yardımcısının eşi ile T.C. Kiev büyükelçisi Mehmet Samsar’ın eşi Firuze Samsar eşlik etti.

Okul girişinde 10 farklı ülkeden öğrencilerin “Hoşgeldiniz” karşılamasıyla okula gelen heyet, Meridyen Eğitim Kurumlarının Teraspilska 43’deki “Hazırlık ve 1.sınıfların” bulunduğu binada sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Daha sonra çocukların hazırlamış oldukları Ukrayna halk dansı gösterisinin yanı sıra Ukraynalı bir öğrenci “Öğretmenlerim” şiirini okudu. Türk öğrenciler ise Ukraynaca ‘Odna Kalina’ şarkısını söyledi. Çocukların performansı heyeti çok memnun etti. Programın sonunda Meridyen Eğitim Kurumları Kurucusu H.Hüseyin Kes gelen misafirlere Ukrayna’ya özgü “Kehribar Tablo”lar hediye etti.

Emine Erdoğan yurtdışında ciddi emek ve gayret gösteren tüm öğretmen ve idarecilere teşekkür ederek, H.Hüseyin Kes bey’e günün anısına kütahya işi özel bir çini hediyeyle mukabelede bulundu. Tüm öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektiren heyet, daha sonra okulda ayrıldı.

Kaynak: TUiD

Sen Özelsin! #AktifNisa, #MeshurNisa