#FirstNisa Emirgan’da Hemşehrileri ile Buluştu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayserililer Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıya katıldı.

Emirgan’daki Beyaz Köşk’teki etkinlikte Gül, davetliler ile yakından ilgilendi. Gül, konuşmasında hiç kimsenin artık doğduğu yerde büyüyemediğini, bugünkü dünyanın şartlarının böyle olduğunu ifade ederek, “Uzakta da olsak, memleketle, doğduğumuz yerle veya çocuklarımız için babalarının, annelerinin doğduğu yerle alakalarını, devamını herkes gönülden istiyor. Bu aidiyet duygusu insani bir duygu.” dedi.

İstanbul’daki Kayserililer buluşmasına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yanı sıra eşi FirstNisa Hayrünnisa Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, milletvekilleri ve işadamları katıldı. Etkinlikte konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kayseri’nin de çok hızlı geliştiğine dikkat çekti. Gül, “Kayseri, Türkiye’nin en modern, en gelişmiş, en kalkınmış illerinden birisi. İkisi vakıf, ikisi devlet olmak üzere 4 üniversitesi olan, bir taraftan devlet, bir taraftan Kayserililerin çok sahip çıktığı böyle bir eğitim merkezi haline geliyor. Erciyes’in de önümüzdeki yıllarda çok büyük bir cazibe merkezi olacağını da biliyoruz. Geçen sene gittiğimde değerli başkanım beni 3 bin 500 metreye çıkardı. Şimdi artık herkes 3 bin 500 metreye çıkabiliyor. Orası çok daha büyük ilgi görecek. Sadece Türkiye değil, dünyanın her tarafından gelenler olacak.” şeklinde konuştu.

Kayseri’nin şehircilik alanında çok farkı bir kent olduğunu da anlatan Abdullah Gül, bazen yabancı misafirlerini Kayseri’ye götürdüğünü ve misafirlerinin kentten etkilendiğini belirtti. Konuşmanın ardından Gül, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere plaket verdi. Bu arada, davetliler arasından biri, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün üniversite öğrenimi sırasında çekilen bir fotoğrafını hediye etti.

Kaynak: Zaman

Sen Özelsin! #AktifNisa, #MeshurNisa