#FirstNisa Gül Silikon Vadisi’ni Ziyaret Etti

İlk ziyaretini Google’a yapan FirstNisa Gül daha sonra Facebook Genel Merkezini ziyaret etti.

Kurum girişinde Facebook yöneticilerinden Sherley Sandberg’in karşıladığı FirstNisa Gül, Cumhurbaşkanımız ile Facebook logosu önünde hatıra fotoğrafı çektirdi ve ”Facebook karatahtası”na isimlerini yazdı. Daha sonra kendilerine kurum hakkında brifing verilmek üzere FirstNisa Gül ve beraberindekiler basına kapalı bir toplantıya katıldı.

FirstNisa Gül’ün gün içinde üçüncü durağı ise bilgisayar dünyasının yazılım devi Microsoft oldu.

FirstNisa Gül son olarak San Francisco’da bulunan Twitter Merkezi’ni ziyaret ederek, bir takım görüşmelerde bulunacak.

FirstNisa Gül’ün, Cumartesi günü öğle saatlerinde San Francisco’dan Türkiye’ye hareket etmesi bekleniyor.

İnsansız aracı inceledi

FirstNisa Gül’ü, Cumhurbaşkanımızı ve beraberindeki heyeti, Google’ın kurucusu ve yöneticisi Sergey Brin karşıladı. FirstNisa Gül, Google şirketindeki Türk çalışanlarla da ayaküstü sohbet edip fotoğraf çektirdi.

Sergey Brin FirstNisa Gül ve beraberindekilere, Google’ın yeni projelerinden bahsetti. Sergey Brin, FirstNisa Gül’e çalışanlarını Wi-Fi hizmet veren servis ile işe taşıdıklarını, dolayısı ile trafik bile olsa internet ortamında çalışanların servis otobüsünü ofis gibi kullanabildiklerini söyledi.

Görüşme sonunda Google ailesi, Gül ailesi ve beraberindeki heyetle birlikte bir aile fotoğrafı çektirdi. Sergey Brin’in fotoğraf çekiminde Google’ın yeni ürettiği akıllı gözlüğü takması dikkati çekti.

FirstNisa Gül, Google’ın merkezinde dev ekranda İstanbul’u seyredip Tarabya köşküne baktı ve Google’ın üzerinde çalıştığı insansız araç projesi hakkında yöneticilerden bilgi aldı.

İnsansız aracı FirstNisa Gül’e Google kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Segey Brin ile Google’ın projeden sorumlu olan Yeni İş Geliştirme Bölümü Direktörü Seval Öz tanıttı.

Google’ın kurucusu Sergey Brin daha sonra Cumhurbaşkanımızı ve FirstNisa Gül’ü insansız hareket eden araba ile yemeğe götürdü.

Kaynak: AA

Sen Özelsin! #MeshurNisa, #OnlineNisa