Hanzade Doğan ve Ümit Boyner Hacca Gidiyor

Aydın Doğan, eşi Sema Hanım, kızı Hanzade ve damadı Osman Boyner ile 22 Ekim Pazartesi günü Hac’ca gidecek. Aileye, Cem Boyner ile eşi Ümit Hanım ve Hüsamettin Özkan da eşlik edecek. Yolculuk ise özel jetle gerçekleştirilecek.

Müslümanlar, Hac vazifesini yerine getirmek için Suudi Arabistan’a akın etti. Bu yıl sadece Mekke ve Medine’ye gidenlerin sayısı 1 milyon 543 bin 606 kişiye ulaştı. Hacılar arasında 60 bin Türk de vardı. İşte o Türkler’e ünlü işadamları ve aileleri de katıldı. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, eşi Sema Hanım, kızı Hanzade Doğan Boyner ve damadı Osman Boyner ile birlikte Hac vazifesini yerine getirmek için Pazartesi günü kutsal topraklara gidecek. Doğan Ailesi’ne Boyner’ler ve eski siyasetçi Hüsamettin Özkan da eşlik edecek.

Umre’ye de Birlikte Gitmişlerdi

Osman Boyner’in kuzeni işadamı Cem Boyner, eşi TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner de Doğan’la birlikte hac için Suudi Arabistan’a uçacak. Seyahate her iki aileye yakınlığıyla bilinen Taylan Bilgel de katılacak. Ekip, kutsal topraklara işadamı Aydın Doğan’ın 25 milyon dolarlık Gulfstream tipi özel jetiyle gidecek. Öte yandan 76 yaşındaki Aydın Doğan, geçtiğimiz yıllarda verdiği bir röportajda Hac’ca gidebileceğini söylemişti. Şubat 2010’da Cem Boyner’le Mekke’ye giderek umre yapmıştı.

Tarihi Yerlere Ziyaret

Doğan’lar Medine’de Uhud Dağı, şehitlik, Kıbleteyn Mescidi, Kuba ve Cuma Mescidi’ni ziyaret etmişlerdi. Ziyaret sırasında Doğan Ailesi, Medine’de Türk yatırımcısı Zeki Yetim’in ‘Vadi Buthan’ adlı hurma bahçesini de gezmişti. Cuma namazını Mescid-i Nebevi’de kılan Doğan’lar, ihrama girip Mekke’ye geçerek, beraberindekiler ile birlikte Sevr Dağı, Arafat, Mina, Müzdelife ve Nur Dağı’na çıkmışlardı.

22 Bin Dolarlık Suitler

Aydın Doğan ve beraberindekilerin İslam Konferansı Örgütü Genel Başkanı Ekmeleddin İhsanoğlu tarafından karşılanacağı belirtildi. Bu arada ünlü aileler, Mekke’de Kabe manzaralı Zemzem Tower’da kalacak. Bunun için geceliği 22 bin dolar (yaklaşık 44 bin TL) olan tüm süitler kapatıldı. Ayrıca yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Vekiller Kutsal Topraklarda

İş hayatıyla birlikte siyasiler de Hac yoluna çıktı. AK Parti’den 45, MHP’den de 3 milletvekili Suudi Arabistan’a giderek Hac görevini yerine getirecek. TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in yanı sıra Bülent Arınç, Bekir Bozdağ, Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış’ın aralarında bulunduğu AK Partililer Kabe’yi ziyaret edecek. CHP Genel Merkezi’ne ise hiçbir milletvekili tarafından başvuru yapılmadığı belirtildi.

Kaynak: Haber7

Sen Özelsin! #MeshurNisa, #UmreviNisa