Nefes Kesen Hayat Oyunları

Nefes almak istediğin zaman pencereni açıp da hala nefes alamadığın zaman ne yaparsın?

İşte o zaman artık hayat seni de fark etmiştir ve acımasız oltası ile seni yakalamıştır. Nefes nelere kadirdir, bir varsın bir yoksun. Gece vakti düşünmeyi kendine “neden?” sorusunu sormak için en doğru zaman zannedersin, peki ya o gecenin sesizliğini ve yıldızların pırıltısını, kristal misali kıran çığlıkların ile yüzleşmeye hazır mısın?

Bazen dersin şurdaydı ama artık yok bazen de bir adımlık ötede ama şimdi uzaklarda, ağlayıp şans mı istersin yada gururum deyip atar mısın?

Gurur, ezip geçer insanı yaş baş bakmadan ayırd etmeden? Yok eder insanı sevdiklerinden özlediklerinden ayırır. Karamsarlığa sürükler, işi bittiğinde gözüne bakmadan gider.

Aşk bir bekleyiş, kalbinin durup durmaması ile ikilemde bırakan heyecanlandıran kelebekleri uçurtup sevindiren ve sonunu göz yaşı ile süper final hazırlar.

İnsan bütün bunları yaşamak ile hükümlüdür ve sonuçta nefes almak için açtığı pencerenin önünde yığılıp kalır. İçini kemiren çığlık susar, gurur bakmadan terk eder ve gözünden son bir yaş ile olduğu yerde yok olur. İşte nefesin ve hayatın oyunlari bundan ibaret.

Sen Özelsin! #YazarNisa