Tesettür Giyimde Uçuran Tasarımlar

Pelerin Modelleri ModasiTesettur Giyimde Ucuran TasarimlarBirkaç sezon önce tek tük gördüğümüz pelerinler bu kış adeta köşe bucak her yerde. Özellikle tesettür giyim markaları pelerini baş tacı etti. Aslında hep vardı ancak biraz gözden uzaklardaki askılarda olurdu ama kışın kendilerine bir yer bulurlardı. Geçmişin asil havasını yansıtan yegane parçalar ne de olsa. Fakat bu kış çığ gibi üstümüze geliyor. Erkek giyimde de fazlasıyla dikkat çekiyorlar. Geçtiğimiz yıl, kokuyu evvelden alıp kendime bir tane edindiğim için mutluyum. Dahası bu sezon kemerli kullanmak daha cazip ve aldığım model kemerli. Ama sizde varsa elinizdekini uygun kemerle kullanmayı deneyin ve kendinize yeni bir stil katın.

Pelerinli Tunik

Gelelim tesettür giyim markalarına. Bu kış oldukça başarılı koleksiyonlar hazırlamış birçok marka. Hem sezonun akımlarını hem de kendi tarzlarını yansıtmışlar kıyafetlere. Kullanım açısından da farklı modellerle seçim şansımızı artırdıklarını söylemek lazım. Dahası pelerinler tesettür giyime de yakışmış. Örneğin Kayra kışın trend rengi bordoyu mini bir pelerinde kullanmış. Bu parçayı hem mantonuzun üzerine alabilirsiniz, hem bir bluzla kullanabilirsiniz. Minileri en çok Dolce&Gabbana defilesinde görmüştük. Kayra da pelerin kollu ceketler hazırlamış ve bir adım daha ileri giderek  feracelere de adapte etmiş.

Tekbir Giyim ise biraz daha farklı bir uygulama yapıyor. Uzun modelleri değil daha çok bel hizasında son bulan modelleri tercih eden firma, tunik takımlarını pelerinlerle birleştirmiş. Bunları yazlık mantolarınızla da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Pelerinlerin bu kış her yerde olduğunu söylemiştik. Pardesülerde de var. Çevreme bakarak, bu modelleri gençlerin beğendiğini söyleyebilirim. Özellikle mini bir pelerini andıran detaylar çok tercih ediliyor. Zühre, mantonun üzerine pelerin giymiş etkisi uyandıran modelleri sunarak farklı bir yorum katmış. Bunun yanında sadece pelerin olarak tasarlanmış tasarımlar da bulmak mümkün. Pelerin bol bir model olduğu için pardösülere oldukça yakışmış.

Berva Giyim, gri tonlarda kaşe pelerini, çiçek şeklindeki düğmelerle tamamlayarak hem güçlü hem naif bir yorum katmış modele. Tasarımcı Gönül Kolat’ın siyah beyaz tasarladığı mini pelerin davet kıyafetleriyle uyumlu. Kavin By Kuaybe Gider ise bluzlarla birleştirmeyi tercih etmiş. Hem asil hem de güçlü bir tasarım arayanlar için ideal bir çözüm. En beğendiğim modellerden biri ise kendisinden henüz haberdar olduğum Zeynep Paker’in tasarımları arasındaydı. Paker’in pelerini oldukça kullanışlı ve ayrıca uzun kıyafetlerle ne kadar şık durduğunu görüyoruz sayesinde. Başörtüsüyle hoş bir ikili olduğunu belirteyim.

Kaynak: Zaman Gazetesi | Abone olmak için tıklayınız.

Sen Özelsin! #HanimNisa